search
top

Oszczędzanie? A może lepiej wybrać zadłużenie krótkoterminowe

W kraju średni dochód gospodarstwa domowego (dominanta zarobków według Głównego Urzędu Statystycznego) to przedział pomiędzy 1500 – 1800 złotych netto. Takie wpływy do domowego budżetu bardzo rzadko pozwalają na generowanie rozsądnych oszczędności, które jednak przydają się przy wystąpieniu poważniejszych kryzysów życiowych. A może zadłużenie krótkoterminowe jest znacznie lepszą opcją pod potrzeby osób, które nie są w stanie lub po prostu nie lubią budować nadwyżki kapitałowej? W artykule podyskutujemy o podobnym problemie.

Najlepsze lokaty bankowe.

Jak wybrać najlepszą lokatę bankową?

O lokacie bankowej chyba słyszał każdy, ale nie każdy wie jakie są najlepsze lokaty i jak taką wyłonić spośród tak wielu propozycji jakie znaleźć można na rynku. Sprawdźmy to. Dobrym rozwiązaniem, dla osób które mało wiedzą o lokatach bankowych jest skontaktowanie się z doradcą. Można dowiedzieć się od niego jaki produkt oferuje dany bank, jakie są jego podstawowe parametry, a także jakie warunki trzeba spełnić, aby założyć lokatę. W internetowych rankingach możemy sprawdzić jaka lokata jest najlepsza w danym miesiącu. Można również samemu wysunąć taki wniosek sprawdzając kilka czynników. Najlepsza lokata daje nam bezpieczeństwo naszych środków. Mogą nam to zagwarantować, tylko zdrowe banki, które współpracują z Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Najlepsza lokata w danym miesiącu będzie charakteryzowała się najwyższym oprocentowaniem jak również szybkością i łatwością w jej założeniu. Powinna być możliwa do założenia bez konieczności zakładania w banku rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Jeżeli trzeba go założyć, aby móc skorzystać z oferty z pewnością założenie depozytu zajmie nam nieco więcej czasu. Dobra lokata to taka, na którą można wpłacić więcej niż 10 000 złotych i nie jest ona dłuższa niż dwanaście miesięcy.

| Użyte znaczniki: , , , ,

Kredyty gotówkowe i brak oprocentowania, na co zwrócić uwagę?

Na rynku kredytowym pojawia się coraz więcej pożyczek gotówkowych w formacie bez oprocentowania. Czy warto zaufać instytucjom finansowym prezentującym podobne sposoby finansowania potrzeb konsumpcyjnych gospodarstw domowych? W artykule poznasz praktyki udzielania kredytów gotówkowych bez oprocentowania wraz z uwzględnieniem faktycznych kosztów tego rodzaju zobowiązania. Dzięki temu idealnie zabezpieczysz interesy budżetu domowego przy współpracy z kredytodawcą, szeroki wachlarz ofert oraz pomocy jaką mogą udzielić.

| Użyte znaczniki: , , , , ,
top