search
top

Monitorowanie zdolności kredytowej, dlaczego warto?

Właściwe podejście do kształtowania zdolności kredytowej to inwestycja w przyszłość gospodarstwa domowego. Im lepsza zdolność do spłaty zobowiązania, tym większy kredyt otrzymujesz, a jednocześnie negocjujesz lepiej warunki podpisania umowy. Klienta z solidnymi wskaźnikami po prostu się zatrzymuje ze względu na stabilność zysków.

Szersze znaczenie zdolności kredytowej

Walka o pozytywną zdolność kredytową to zawsze okazja do pozyskania bardzo dużego kredytu. Niestety przy kształtowaniu zdolności do terminowej spłaty zobowiązania masz do czynienia z wieloma ekonomicznymi pułapkami. Pierwsza z nich dotyczy braku historii kredytowej. Jeżeli nigdy nie brałeś kredytu gotówkowego, a nagle zgłaszasz się po bardzo duże środki znajdujesz się raczej na słabej pozycji negocjacyjnej. Brak historii to jednak ostrzeżenie dla kredytodawcy, że nie jest w stanie od ręki zaufać klientowi. Przy dobrej historii kredytowej limity kredytu automatycznie się zwiększają. Kolejna pułapka ekonomiczna przy badaniu zdolności kredytowej to duże dochody i jednocześnie bardzo wysokie koszty życia całej rodziny. Stabilność dochodów to niestety zbyt mało na dobry kredyt gotówkowy. Trzeba jeszcze generować w budżecie domowym maksymalne kwoty wolne (dochód minus koszty stałe). Cięcie kosztów przed podpisaniem dużej umowy o kredyt to niezbędna strategia. Zdolność kredytowa to wiarygodność dla banków komercyjnych, firm pożyczkowych, parabanków, inwestorów instytucjonalnych oraz indywidualnych, których spotkasz na portalach z pożyczkami społecznościowymi. Najlepiej również zaciągać kredyt gotówkowy tam, gdzie masz rachunek osobisty. Wtedy nie dochodzi do problemu potwierdzenia stabilności dochodów. Praktycznie od razu widzisz, na jaki kredyt gotówkowy możesz sobie pozwolić.

Wykorzystaj perspektywy budowania pozytywnej zdolności kredytowej

Już po wejściu na rynek pracy powinieneś przemyśleć optymalizację zdolności kredytowej. Lepiej nie zalegać ze spłatami żadnych zobowiązań, bo to ogromne ryzyko przy pozyskiwaniu ważnych kredytów gotówkowych i hipotecznych. Dobre zarobki, dobra historia spłaty dotychczasowych zobowiązań, właściwe podejście do kształtowania wydatków to tylko niektóre z czynników korzystnych dla kredytodawców.

Użyte znaczniki: , , , , , , ,

« Czy można zarobić na … | Strona domowa | Kredyty gotówkowe. »top