search
top

Przyznanie kredytu gotówkowego- krok po kroku

Chcesz wziąć kredyt po raz pierwszy, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Nie wiesz, jakie są procedury i jak wygląda cały proces przyznania kredytu gotówkowego? Służymy pomocą! Zdajemy sobie sprawę z tego, że coraz częściej na rynku kredytowym pojawiają się potencjalni klienci, którzy nie mają zielonego pojęcia o procedurze przyznawania dodatkowej gotówki na dowolny cel. Dla takich właśnie osób przygotowaliśmy niniejszy artykuł. Pozwoli Ci on na chociaż pobieżne zapoznanie się z procedurą udzielania kredytów, zarówno tych gotówkowych, jak i bezgotówkowych.

Współczesny bank idzie z duchem czasu tak samo, jak jego klienci. Dlatego coraz częściej oferuje złożenie wniosku kredytowego w formie elektronicznej, z wykorzystaniem specjalnie skonstruowanego formularza. W związku z rozwijaniem się rynku kredytowego, instytucje udzielające pożyczek oferują coraz to bardziej atrakcyjne warunki wyłącznie po to, aby przyciągnąć klienta właśnie do siebie.

Procedura udzielania kredytu gotówkowego i bezgotówkowego jest praktycznie taka sama. Na jej początku zawsze stoi złożenie wniosku o udzielenie kredytu lub pożyczki. Należy jednak pamiętać, że warto złożyć wniosek wyłącznie w tych instytucjach, w których jesteśmy zainteresowani wzięciem kredytu. Wiele wniosków w krótkim czasie wpływa negatywnie na naszą ocenę jako potencjalnego klienta. Wnioski kredytowe są dość proste i wymagają uzupełnienia podstawowych informacji teleadresowych oraz informacji o sytuacji finansowej. Warto też pamiętać, że od staranności wypełnionego wniosku zależeć będzie udzielenie kredytu.

Kolejnym krokiem jest dołączenie odpowiednich dokumentów do wniosku. Ich ilość i stopień skomplikowania zależy od dwóch czynników- od kwoty, o jaką się staramy oraz od naszej sytuacji finansowej. Warto przygotować dowód tożsamości, aktualną umowę z pracodawcą oraz zaświadczenie o dochodach. Inne, dodatkowe dokumenty są wymagane w zależności od sytuacji. Jeżeli jesteś stałym klientem w banku, w którym chcesz wziąć kredyt, możesz liczyć na zdecydowanie bardziej uproszczone procedury.

Dalszą częścią przyznawania kredytu zajmuje się instytucja, do której się zgłosiłeś. Sprawdzają Twoją zdolność kredytową, czyli realną możliwość spłacenia udzielonej pożyczki. Na podstawie uzyskanych wyliczeń udzielają kredytu lub odmawiają jego udzielenia. O ile decyzja jest pozytywna, czeka Cię wyłącznie podpisanie umowy kredytowej oraz uruchomienie kredytu w takiej formie, jaka została zaznaczona we wniosku (gotówkowo lub bezgotówkowo). I to wszystko! Prawda, że proste?

« Kredyty gotówkowe. | Strona domowa | Jak się ratować przy … »top