search
top

Kredyt na samochód używany

Kupno nowego auta związane jest z koniecznością poniesienia dość znacznych nakładów finansowych i nie zawsze stać nas na to aby dokonać takiego zakupu z własnych środków i z zgromadzonych oszczędności. Jak się okazuje jest rozwiązanie które z pewnością pomoże nam wyjść z tej sytuacji jest nim kredyt samochodowy jednak zanim zdecydujemy się ostatecznie na wybór jednej oferty sprawdźmy gdzie powinniśmy szukać odpowiedniego wsparcia i który bank zaproponuje nam najkorzystniejsze warunki oraz umowę taką która w stu procentach spełni nasze oczekiwania.

Jak sama nazwa wskazuje kredyt samochodowy nie jest niczym innym jak kredytem celowym który pozwoli nam sfinalizować zakup samochodu zarówno nowego jak i samochodu używanego. Kredyty samochodowe najczęściej oferowane są w salonach prowadzonych przez autoryzowanych dealerów bądź też w wybranych bankach. Jeżeli zdecydujemy się na pierwsze rozwiązanie powinniśmy wiedzieć że wielu producentów aut posiada w swoich strukturach specjalne banki. Udzielają one kredytów na pojazdy danej marki. Jeżeli skorzystamy z połączenia banku z producentem samochodu , wszystkie formalności załatwimy podczas jednej wizyty w salonie sprzedaży.

Kredyt na samochód używany

Korzystając z kredytu samochodowego sfinalizujemy również kupno samochodu używanego jednak w tym przypadku sytuacja wyglądała będzie nieco inaczej. Taka transakcja odbywa się z reguły w komisie samochodowym bądź też pojazd nabywany jest od osoby prywatnej. Dlatego te w takiej sytuacji wszystkie potrzebne formalności powinniśmy załatwić wcześniej tak aby z gotową już gotówką wybrać się do sprzedawcy.

Zabezpieczenie występujące w kredycie samochodowym

Kupując samochód nowy bądź też używany przy wykorzystaniu zewnętrznego źródła finansowania jakim jest kredyt samochodowy powinniśmy pamiętać o tym, że taka operacja wymaga od nas ustanowienia zabezpieczeń na kredytowanym pojeździe. Najczęściej spotykane zabezpieczenie to: Cesja praw polisy AC, przewłaszczenie, depozyt karty pojazdu, zastaw rejestrowy. Ze wszystkich wymienionych powyżej zabezpieczeń najczęściej stosowanym jest cesja praw z polisy AC oraz przewłaszczenie.

Cesja z praw polisy AC

To zabezpieczenie to nic innego jak zrzeczenie się przez klienta na rzecz banku odszkodowania które będzie wypłacał ubezpieczyciel w przypadku wystąpienia zdarzenia które spowodowało uszkodzenie bądź też utratę kredytowanego pojazdu. Inaczej mówiąc w sytuacji kiedy samochód został uszkodzony lub też skradziony bank ma pierwszeństwo przed kredytobiorcą w uzyskaniu odszkodowania wypłacanego przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Przewłaszczenie

Jak sama nazwa wskazuje jest to przeniesienie części prawa własności na bank udzielający finansowania. Na skutek tego bank zostaje wpisany do dowodu rejestracyjnego pojazdu jako właściciela. Wpis ten będzie usunięty w chwili spłaty kredytu. Bardzo często stosowane jest również przewłaszczenie warunkowe. Oznacza to brak wpisu w dowodzie rejestracyjnym pod warunkiem regularnego spłacania kredytu. Klient podpisuje wówczas tylko dokumenty uprawniające bank do przejęcia pojazdu w sytuacji kiedy wystąpi opóźnienie w terminowym regulowaniu kredytu.

« Szybkie pieniądze to … | Strona domowa | Kiedy warto zaciągnąc… »top