search
top

Nowoczesne płatności bezgotówkowe na polskim rynku

Nie ma wątpliwości, że stajemy się społeczeństwem bezgotówkowym. Polska niczym nie odbiega od innych krajów Europy, a nawet całego świata, patrząc na rozwój płatności zgodnie z mobilną bankowością. Płatności bezgotówkowe realizuje już 80% dorosłych Polaków. Oczywiście nie wszyscy zrezygnowali już z tradycyjnego pieniądza, natomiast pewne jest, że terminale płatnicze są wykorzystywane coraz częściej.

Jeżeli interesuje Cię terminal POS, sprawdź szczegóły tutaj: https://epayment.pl.worldline.com/pl/home/produkty-i-uslugi/terminale-platnicze.html

Dlaczego nie chcemy płacić gotówką?

Istnieje co najmniej kilka czynników, dla których to terminale pos są wykorzystywane coraz częściej zamiast tradycyjnych pieniędzy. Polacy doceniają:

  • szybkość transakcji,
  • sprawność realizacji operacji,
  • komfort,
  • bezpieczeństwo.

Czy wiesz, że transakcje bezgotówkowe trwają kilka sekund, a te przy zastosowaniu tradycyjnych pieniędzy nawet kilka razy dłużej? Karty płatnicze usprawniają pobyt przy kasie klientom, ale też rozliczenia po stronie sklepu.

Co więcej, wystarczy przecież przyłożyć kartę płatniczą do terminala pos, by zaakceptowano transakcję. W przypadku transakcji bezstykowych do maksymalnej wartości 50 złotych nie trzeba nawet akceptować operacji finansowej kodem PIN.

Terminal pos to także bezpieczeństwo. Nie ma mowy o kradzieży pieniędzy czy ich zniszczeniu. Same sklepy również skłaniają się ku propagowaniu tej formy płatności, ponieważ ta ułatwia im rozliczenia w kwestiach księgowych. O wiele bezpieczniej jest też akceptować płatności bezgotówkowe aniżeli trzymać gotówkę w sklepowej kasie.

Jak płacimy za zakupy?

Gotówka jest nadal najczęściej wykorzystywaną formą płatności, ale powoli zaczyna być wypierana przez bankowość mobilną. Dzisiaj Polacy najchętniej korzystają nie tylko z karty płatniczej, dzięki której możliwe są transakcje bezstykowe. Ci, którzy z powodzeniem wykorzystują innowacyjne rozwiązania, równie często płacą telefonem dzięki specjalnym aplikacjom, zegarkiem czy też bransoletką.

Nie da się ukryć, że banki korzystają na wzmożonym zainteresowaniu Polaków w zakresie innowacyjnych płatności. Cieszy fakt, że mamy nie tylko coraz większe zaufanie do instytucji bankowych, ale wzrasta też nasza świadomość w kwestii zarządzania budżetem. Wiemy już, że nasze pieniądze są najbezpieczniejsze na kontach bankowych, a nadwyżki pieniędzy musimy nie tylko odkładać, ale również pomnażać. Bank ma dla nas mnóstwo korzystnych ofert i tylko od nas zależy, z jakiej propozycji skorzystamy. Pewne jest, że najczęściej wybieramy te, których obsługa zakłada wykorzystanie najnowocześniejszych opcji.

Użyte znaczniki: , , , , ,

« Jakie przepisy regulu… | Strona domowa | Lokata bankowa - bezp… »top