search
top

Jak szukać dobrej oferty kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy to dla wielu osób szybki i prosty sposób na pozyskanie dodatkowych. Co powinniśmy wziąć pod uwagę szukając właściwego dla nas kredytu gotówkowego?

Zacznijmy od tego w jaki sposób porównywać kredyty. W zasadzie każdy bank posiada w swojej ofercie kredyt gotówkowy, ta różnorodność to na pewno zaleta, bo istnieje większa szansa, że będziemy w stanie wybrać lepszy dla nas kredyt. Wiąże się to jednak z problemem jakim jest trudność w wyborze. Jeśli chcemy ułatwić ten proces możemy to zrobić na kilka sposobów. Jednym z nich jest sięgnięcie po ranking kredytowy. Stanowi on zestawienie ofert najkorzystniejszych w danym miesiącu. Warto zwrócić uwagę na to, czy ranking jest aktualny oraz jakie parametry bierze pod uwagę. Inną możliwością jest sięgnięcie po kalkulatory online, zazwyczaj pozwalają one porównać pomiędzy sobą kilkanaście ofert. Możemy na pierwszy rzut oka zauważyć różnice w oprocentowaniu, prowizji czy RRSO. Trzecią możliwością jest samodzielne przepatrywanie ofert banków i ich porównywanie lub skorzystanie z oferty doradcy kredytowego.

Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę? Przede wszystkim na oprocentowanie, czyli odsetki, które będziemy płacić co miesiąc. Stanowią one największy koszt kredytu. Na pierwszy rzut oka może więc wydawać nam się, że wystarczy wziąć pod uwagę właśnie ten parametr. Nie jest to jednak prawda. Bo na koszty kredytu składa się również prowizja, stanowiąca jednorazową opłatę pobieraną przez bank za udzielenie kredytu. Do tego dochodzą inne opłaty pokroju ubezpieczenia. Najważniejszym parametrem jest jednak RRSO czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Jest to wskaźnik, który uwzględnia różne koszty kredytu. Stąd jeśli chcemy na szybko ocenić opłacalność kredytu warto wziąć pod uwagę właśnie ten wskaźnik. Wybierając kredyt warto jednak zachować zdrowy rozsądek i na spokojnie zastanowić się nad tym, która z ofert jest dla nas najbardziej atrakcyjna.

Skupmy się też na tym, ile pieniędzy faktycznie potrzebujemy. Zbyt wysoki kredyt może nas obciążyć i wpędzić w kłopoty finansowe. Pamiętajmy też, by dostosować wysokość miesięcznej raty do naszych faktycznych możliwości finansowych, zobacz także które raty są najlepsze i jakie są ich rodzaje. W tym miejscu warto zaznaczyć, że im dłuższy okres kredytowania, tym niższa rata, ale tym wyższe koszty, dlatego warto to wszystko dobrze przemyśleć i wybrać kredyt, który będzie dla nas najbardziej optymalny i nas nie zrujnuje. Zdrowy rozsądek jest najważniejszy.

« Czy rynek chwilówek r… | Strona domowa | Kredyt gotówkowy co w… »top