search
top

Kredyt gotówkowy co warto wiedzieć

Kredyt gotówkowy cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w śród Polaków, zaciągamy go bardzo chętnie z uwagi na to, że jest on stosunkowo łatwy do otrzymania i c więcej pieniądze z tego kredytu mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. Przed zaciągnięciem tego kredytu tak samo jak przed zaciągnięciem jakiegokolwiek innego musimy zapoznać się dokładnie z jego charakterystyką, a także tym na co najbardziej powinniśmy zwrócić uwagę.

Jak szukać dobrej oferty kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy to dla wielu osób szybki i prosty sposób na pozyskanie dodatkowych. Co powinniśmy wziąć pod uwagę szukając właściwego dla nas kredytu gotówkowego?

Zacznijmy od tego w jaki sposób porównywać kredyty. W zasadzie każdy bank posiada w swojej ofercie kredyt gotówkowy, ta różnorodność to na pewno zaleta, bo istnieje większa szansa, że będziemy w stanie wybrać lepszy dla nas kredyt. Wiąże się to jednak z problemem jakim jest trudność w wyborze. Jeśli chcemy ułatwić ten proces możemy to zrobić na kilka sposobów. Jednym z nich jest sięgnięcie po ranking kredytowy. Stanowi on zestawienie ofert najkorzystniejszych w danym miesiącu. Warto zwrócić uwagę na to, czy ranking jest aktualny oraz jakie parametry bierze pod uwagę. Inną możliwością jest sięgnięcie po kalkulatory online, zazwyczaj pozwalają one porównać pomiędzy sobą kilkanaście ofert. Możemy na pierwszy rzut oka zauważyć różnice w oprocentowaniu, prowizji czy RRSO. Trzecią możliwością jest samodzielne przepatrywanie ofert banków i ich porównywanie lub skorzystanie z oferty doradcy kredytowego.

Czy rynek chwilówek rozwija się w prawidłowy sposób?

Od kilku lat widać wyraźne zmiany na rynku chwilówek, pożyczek krótkoterminowych udzielanych głównie drogą online, bez wychodzenia z domu. Jakie to zmiany i czy przekształcenia kryzysowe dotyczące ograniczenia kosztów pozaodsetkowych zaszkodzą branży? Zobacz najlepsze propozycje pożyczek na 17bankow.com/chwilowki.

Przejście firm pożyczkowych do internetu

Większość chwilówek obsługuje się już drogą zdalną, nie stacjonarną, bez dojazdu do klienta, konsultacji telefonicznych. Po prostu cała procedura wypełnienia wniosku wiąże się z wykonaniem przelewu weryfikacyjnego i z potwierdzeniem danych osobowych. Duża nowość to analiza zdolności kredytowej narzucana przez ustawę o kredycie konsumenckim, nawet dla chwilówek. Nie ma już mowy, aby firma pożyczkowa wypłaciła pieniądze ryzykownemu ekonomicznie pożyczkobiorcy.

| Użyte znaczniki: , , ,
top